تبلیغات
ترفند های کامپیوتری - راهکار های استفاده ی بهتر و سریع تر از چاپگر ها
ترفند های کامپیوتری

هر چی می خوای از کامپیوتر یاد بگیری در خدمتم

چاپگرها ، مخصوصا آن دسته جوهر افشان های اقتصادی تر كه قیمت آنها از 2 بار تعویض كارتریج كمتر است، می توانند دشمنان سرسختی باشند. در اینجا برخی ترفندها برای كم كردن دردسرهای موجود در تجربه چاپتان ، وجود دارد.

 

یك هنرمند فرصت شناس باشید :

اگر شما مرتبا سمت كاغذ (عمودی یا افقی)، اندازه كاغذ و یا كیفیت چاپ را تغییر می دهید، یك كپی مجزا از درایور چاپگر خود را برای هر دسته از تنظیمات قرار دهید. در حین چاپ، درایوری را كه به تنظیماتش احتیاج دارید، از منوی پایین رو (drop-down)، زیر گزینه Printer، در پنجره چاپ بردارید.

 

تنظیمات زیر را در ویندوز خود انجام دهید :

در Windows XP، گزینه Start-Control Panel-Printers and Faxes را كلیك كرده، سپس روی Add Printer دوبار كلیک نمائید. در ویندوز ME، 98، 2000، گزینه Start-Settings-Printer را كلیك كرده، سپس روی Add Printer دوبار كلیك كنید. ویزارد را قدم به قدم جلو روید و هنگامی كه پیام داد، چاپگر و تنظیمات خود را انتخاب نمائید. زمانی كه از شما خواست تا یك نام وارد كنید، به درایور، یك عنوان كه بیانگر تنظیمات آن است بدهید، مانند Deskjet-.Draft Deskjet-Portrail ، desk jet-legal

 

سوئیچ درست را بزنید :

چاپگر جوهرافشانتان را، با سوئیچ برق خودش خاموش نمائید، نه با سوئیچ محافظ برق و یا برخی وسایل دیگر. بسیاری از جوهرافشان ها فقط زمانی كه سوئیچ برق از روی دستگاه زده می شود، به طور خودكار هد چاپگر را تمیز می كنند.

 

آخرین و بهترین را بدست آورید :

آخرین درایورها را برای چاپگرتان از سایت وب شركت سازنده اش، دریافت كرده و نصب نمائید. این عمل به بهتر شدن كارائی دستگاه، فعال ساختن قابلیت های جدید و برطرف كردن عیب های موجود، كمك خواهد كرد.

 

تمیز نگه دارید :

گرد و خاك و تكه های ریز كاغذ ممكن است برای تمام انواع چاپگرها ایجاد مشكل نماید. یك كپسول دستی هوای فشرده داشته باشید، در فروشگاه، كامپیوتر محلیتان كمتر از 10 دلار می باشد. اگر چاپگرتان در یك محیط كثیف و گرد و خاكی قرار دارد، روی آن را زمانی كه از آن استفاده نمی كنید با یك پوشش پلاستیك بپوشانید. برای تمیز نگهداشتن هد چاپگرتان، برنامه هد پاك كن كه همراه دستگاه می باشد را اجرا كنید. اگر عمل نمی كند، هد چاپگر را در آب گرم خیس كرده و سپس به آرامی با یك پارچه خشك و نرم آن را پاك كنید. در غیر این صورت به عنوان آخرین روش، با یك پارچه كتانی كه با الكل حلال مرطوب می باشد به آرامی آن را پاك كنید، ولی مواظب باشید كه این مایع بر روی قسمت های دیگر چاپگر نریزد.

 

كاغذ مناسب استفاده كنید :

بیشتر جوهرافشان ها بر روی كاغذ كپی 20 پوندی استاندارد، خوب چاپ می كنند، ولی این چاپگرها وقتی با كاغذ سنگین تر بار گذاری می شود، ممكن است گیر كند. برخی از انواع كاغذها میزان زیادی جوهر جذب می كنند، كه این امر موجب تار شدن و یا بسیار روشن شدن عكس ها می شود. مارك ها و وزن های مختلفی از كاغذ را استفاده نمایید. مخصوصا آن دسته كه سازنده چاپگرتان توصیه می نماید، تا زمانی كه بهترین مورد را برای دستگاهتان بیابید. از گیر كردن كاغذ جلوگیری نمائید: قبل از قراردادن كاغذ در سینی چاپگر، لبه ها را با قراردادن بر روی یك سطح صاف برابر كنید. كاغذ را از انواع و وزن های مختلف با هم تركیب نكنید. در آب و هوای مرطوب، كاغذ را در یك ظرف در بسته دور از هوا نگه دارید تا از جذب رطوبت كه موجب گیر كردن كاغذ می شود، محافظت گردد.

 

یك ارتباط سریعتر ایجاد كنید :

اگر چاپگرتان به پورت پارالل كامپیوترتان وصل است، یك كابل چاپگر سازگار با IEEE1248 استفاده كنید ( اگر ارزانترین كابل موجود را خریده اید، ممكن است مطابق 1248 نباشد). در مرحله بعد، ECP ، EPP را در برنامه Setup كامپیوترتان، فعال كنید. این ویژگی ها اغلب به صورت پیش فرض غیرفعال می باشند. هر یك از این تكنولوژی ها می تواند خروجی داده پورت پارالل را افزایش دهد. برای وارد شدن به برنامه Setup، وقتی كه كامپیوترتان شروع به كار می كند و قابل از بالا آمدن ویندوز، دكمه ای را كه برای وارد شدن معرفی می كند، بزنید. بدنبال یك گزینه با نام ECP، یا EPP بگردید.

 

استفاده كنید وگرنه از دست می دهید :

اگر شما غالبا از چاپگرتان استفاده نمی كنید، هفته ای یكبار یك صفحه تست چاپ كنید و اگر چاپگر رنگی دارید ولی اغلب به صورت سیاه و سفید چاپ می گیرید، هفته ای یكبار یك تصویر رنگی چاپ كنید. اگر شما بین هدهای چاپگر برای جوهر سیاه و رنگی تعویض انجام می دهید، كار تریجی را كه استفاده نمی كنید، در داخل جعبه خودش و یا در یك كیسه بسته بندی شده، نگهداری كنید.

 

كاغذ هدر ندهید :

برنامه سودمند fine print به شما این امكان را می دهد تا چندین سند را بر روی یك صفحه كاغذ چاپ نمائید. این برنامه برای امتحان كردن رایگان و برای استفاده 50 دلار می باشد. برای دریافت آن به آدرس (find.pcworld.com/40532)، مراجعه كنید.

منبع: shomalclick.com[ پنجشنبه 15 فروردین 1392 ] [ 11:23 ق.ظ ] [ آیدا رضوانی ] نظرات      قالب ساز آنلاین