تبلیغات
ترفند های کامپیوتری - معرفی نرم افزار
ترفند های کامپیوتری

هر چی می خوای از کامپیوتر یاد بگیری در خدمتم

نرم افزار گربه‌ای ساخته شد

نرم افزار "بازی برای گربه ها" بازی است که واقعا ویژه گربه ها ساخته شده و از تصاویر متحرکی برخوردار است که گربه ها را به صورت ژنتیکی متقاعد می کند به آنها حمله کنند، در واقع دیدن عکس العمل گربه های خانگی در برابر این بازی تبلتی بسیار سرگرم کننده است.

اما نکته جالب اینجا است که گربه های بزرگتر از نوع خانگی نیز که کمتر اهلی بوده و در طبیعت آزاد از ابهت زیادی برخوردارند نسبت به این بازی از خود واکنش نشان می دهند.

آزمایش این نرم افزار بر روی شیرها، ببرها، سیاهگوشها، گربه های وحشی و گربه های پلنگی نشان داده است که این گربه سانان نیز برای انجام این بازی بسیار مشتاقند، حتی اگر ابعاد پنجه آنها به اندازه کل صفحه آی-پد باشد.

در این آزمایش که با همکاری تیم تولید کننده "بازی برای گربه ها" و مرکز محافظان محیط زیست در شمال کارولینا انجام گرفته است، انواع مختلف گربه سانان در معرض این بازی جالب قرار گرفته و واکنشهای هر یک از آنها به ثبت رسیده است.

مرکز محافظان محیط زیست در کارولینای شمالی سازمانی خیریه است که از گونه های زیستی در معرض انقراض نگهداری کرده و به نجات گونه های زیستی، تکثیر انواع گونه ها و ارائه برنامه های آموزشی درباره حیات وحش می پردازد.


منبع:softgozar.com

 

نرم‌افزار برای دیدن به کمک نابینایان آمد

محققان دانشگاه آریزونا موفق به چاپ عکسهایی ویژه شبکه های اجتماعی شده اند، به صورتی که افراد نابینا می توانند با استفاده از لمس کردن این تصاویر را ببینند.

محققان باور دارند عکس صورت در زندگی اجتماعی و عاطفی انسانها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و ابداع جدید آنها می تواند امکان مشاهده این عکسها را برای افراد نابینا به وجود آورد.

محققان برای ابداع این فناوری از محقق نابینایی الهام گرفته اند که هممواره آرزو داشت اطلاعات تصویری و گرافیکی بیشتری در اختیار داشته باشد. قابل دسترس کردن تمامی اطلاعات گرافیکی دیجیتال برای نابینایان چالش بزرگی است از این رو محققان تنها بر روی عکسهایی متمرکز شدند که افراد معمولا از آنها برای صفحات شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

برای ایجاد چنین عکسهایی باید توازن درست میان اطلاعات برقرار شود تا افراد از روی این عکسها قابل شناسایی باشند. محققان عکس را به گونه ای تغییر دادند تا تنها تمامی ویژگی های معرف شخص در آن حفظ شود، زیرا تغییر دادن تمامی عکس به شکلی که اجزای آن لمس کردنی باشد، منجر به بهم خوردن ساختار کلی عکس خواهد شد.

در عوض با استفاده از یک الگوریتم ریاضی بخشهای مهم عکس که منجر به شناسایی چهره فرد می شوند از دیگر بخشها جدا شده و در خروجی نهایی که از چاپگری ویژه بیرون خواهد آمد، عکسی با برجستگی های خاص که می تواند چهره فرد را برای کاربر نابینا قابل لمس کند، چاپ خواهد شد.

به بیانی دیگر این نرم افزار به کاربر نابینا امکان می دهد عکسی را به ثبت رسانده و آن را وارد نرم افزار کند تا عکس به صورت خودکار به نسخه ای جدید و قابل چاپ تبدیل شود که پس از چاپ نشانه های شناسایی و بخشهای مهم چهره فرد به صورت خطوطی برجسته خواهند بود.

معمولا چاپگرهای برجسته بسیار گران قیمت هستند و از این رو هر فردی نمی تواند برای استفاده روزمره به آنها دسترسی داشته باشد از این رو دانشمندان امیدوارند این نرم افزار بتواند با نمایشگرهای برجسته نما که در حال حاضر در دست تولید هستند، انطباق پیدا کنند تا به این شکل نیاز به چاپگرهای گرانقیمت از بین برود.

بر اساس گزارش قرار است این فناوری پا را از برجسته نگاری عکسهای ساده فراتر گذاشته و به نرم افزاری تبدیل شود که می تواند از وب سایتهای نقشه برداری عکسهای برجسته به وجود بیاورد.


منبع:softgozar.com

 

عرضه‌ی نرم‌افزار جدید خصوصی‌سازی یاهو

یاهو که به‌دنبال گسترش حضور خود در بازار دستگاه‌های قابل حمل است، در حال ساخت یک نرم‌افزار است که به برنامه‌های این دستگاه‌ها کمک می‌کند تا محتویات و مطالب خصوصی‌سازی شده مانند اخبار و مقالات سرگرم‌کننده ارائه کنند.

شرکت یاهو قصد دارد در اواخر ماه جاری میلادی در کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا از این نرم‌افزار رونمایی کند.

با استفاده از این نرم‌افزار کاربر تلفن هوشمند، لوح رایانه‌یی و سایر دستگاه‌های رایانه‌یی قابل حمل می‌توانند اخبار و مقالات مورد علاقه خود را از شرکت‌های انتشاراتی دیجیتال دریافت کنند.

این نرم‌افزار دارای چندین سرویس یاهوست که هم‌اکنون کاربران اینترنتی از آن‌ها استفاده می‌کنند، مانند سرویسی که مطالب مختلف را براساس علایق شخصی کاربر در صفحه‌ی اصلی یاهو ارائه می‌کنند.

به‌عنوان مثال اگر یکی از کاربران یاهو از طرفداران برنامه‌های فوتبال و بیسبال باشد، در زمان بازدید از سایت Yahoo.com با مقالات بیش‌تری درباره این ورزش‌ها مواجه می‌شود.


منبع:softgozar.com

 

این متن در عرض 40 ثانیه از بین میرود

کاراگاه گجت که یادتونه!پس متن خبر را بخوانید:شرکت staelluim که یک شرکت بریتانیایی است سرویس جدیدی را ارائه کرده است که به مدیران شرکت های تجاری درباره محافظت اطلاعات کمک میکند

این سرویس که stealth Text نامیده میشود متن هایی را ارسال میکند که بعد از ورود به تلفن همراه کاربر وپس از مشاهده متن توسط کاربر بعد از 40 ثانیه بطور خودکار از بین میرود.این سرویس در حال حاضر فقط در بریتانیا قابل استفاده است ولی بنابر اعلام مسئولان شرکت بزودی در تمام دنیا در دسترس خواهد بود وشامل پیامهای صوتی و تصویری خواهد بود

 [ دوشنبه 26 فروردین 1392 ] [ 09:10 ق.ظ ] [ آیدا رضوانی ] نظرات      قالب ساز آنلاین